Kaip pradėjau dirbti mėgstamą darbą, laisvu grafiku ir iš bet kurio pasaulio taško.

Mount Cook kalnas(Kuko kalnas)
Kuko kalnas - aukščiausias kalnas Naujoje Zelandijoje

Pradžia

Viskas prasidėjo 2015 metų Pavasarį: tuo metu gyvenau Anglijoje, dirbau nuobodų, monotonišką, visiškai man nepatinkantį darbą. Ten išvažiavau ne dėl to, kad norėjau rimtas šaibas kalti, o tiesiog neturėjau ką veikti. Taip, Lietuvoje neturėjau jokios produktyvios veiklos ir net nežinojau ko noriu iš savo gyvenimo.

Išvažiuodamas tikėjausi savotiško „restarto”, aplinkos pakeitimo ir galbūt naujų atradimų. Viskas vyko pagal klasikinį scenarijų: susiradau š̶ū̶d̶i̶n̶ą̶ nekvalifikuotą darbą, kurį dirbau dieną iš dienos, gyvendamas perpildytame name. Taip, pinigai buvo geresni nei Lietuvoje, bet tuom pliusai mano akimis ir pasibaigė.

Su laiku pradėjau mąstyti, kas per nesąmonė? Ar tai yra tai, apie ką tu vaikystėje svajojai, Olegai? O apie ką tu svajoji dabar, ar iš vis turi svajonių? Gilūs apmąstymai ir introspekcija vis gi davė vaisius: manyje atsirado pirmoji, nors ir silpna, ugnis. Nusprendžiau mėnėsį pailsėt Lietuvoje ir išejau iš darbo.

Grižęs į Lietuvą, praleidau puikų Vasaros mėnėsį gyvendamas iš užsienyje uždirbtų pinigų. Važiuoti atgal nebenorėjau: geriau dirbsiu Lietuvoje kokiu barmenu ir linksmai leisiu laiką su draugais ir merginomis, nei vergausiu kažkur sandėlyje ar fabrike ir gyvensiu su 5-6 svetimais žmonėmis.

Dar būdamas užsienyje, pastoviai kviesdavau draugus prisijungti. Ir man poilsiaujant Lietuvoje, vienas pagaliau pasakė, jog tvirtai nusprendė važiuot su manim ir jau beveik susikrovė šmutkes(jis taip pat neturėjo ką veikt ir troško gyvenimo pokyčių).

Grįžti į Angliją visiškai nebenorėjau, bet pasišiūkšlinti permetant draugą, kurį dar ir pats prikalbėjau važiuoti – ne variantas. Nusprendžiau laikytis duoto žodžio, nusipirkome bilietus ir išskridome į Londoną.

Tačiau pozityvus poilsis Lietuvoje ir sąmoningi apmąstymai padarė savo: ugnis manyje padidėjo ir joje pamačiau mintį: tau reikia kur nors išvažiuoti, į tolimą, tolimą kelionę. Ne Anglija ir ne dirbti, o būtent pakeliauti. Sukandęs dantis žiūrėjau pro lektuvo langą ir tvirtai nusprendžiau: dabar taupysiu kelionei.

Kelionė, pakeitųsi mano gyvenimą

2015 gale mūsų sezoninis darbas pasibaigė ir daugumą žmonių atleido, tuo pačiu ir mane. Pasakiau sau: VISKAS. Man visiškai ir galutinai pabodo totali stagnacija, stovėjimas vietoje, nemėgstami darbai, žiūrkių lenktynės, saves nepažinojimas ir nežinojimas ką aš noriu daryti.

Viską mečiau ir iš paskutiniųjų pinigų nukeliavau į Tailandą, kuriame nusprendžiau tiesiog autostopinti, keliauti po tropinius pliažus ir miegoti palapinėje, o ten bus kas bus. Turėjau bilietą, biudžetinę amuniciją ir apie ~800€ kelionei.

Neklausiau nei draugų nei šeimos – ką tu ten bl*t veiksi du mėnėsius su palapine ir tuo savo autostopu? Psichinis iš vis gal esi? Tave ten užmuš / suvalgys tigrai / parduos tavo organus / pasodins.

Nieko nepaklausiau, surinkau savo manatkes, suorganizavau chėbrai atsisveikino balių ir išskridau.

Saulėtekis Tailande
Pirmoji diena: Saulėtekis Tailande

Dabar galiu drąsiai pasakyti – tai buvo vienas iš geriausių ir daugiausiai man padovanojųsių sprendimų mano gyvenime. Iš ten grįžau visiškai nurimęs, atleidęs sau ir kitiems ir daug ką supratęs. Neužilgo po grįžimo supratau ir ko noriu – keliauti po pasaulį ir būti nepriklausomas nuo vietos ar darbo.

Taip taip, ten sutikau žmones kurie keliauja su laptopu rankoje, dirba online ir gyvena kur nori. Sako: va, gyvenau Filipinuose porą mėnėsių, dabar Tailande kelis mėnėsius. Nežinau, sekanti destinacija jaučiu bus Bali arba Pietų Amerika. O gal persigalvosiu ir iš vis grįšiu į Gimtinę, pagyvensiu kuri laiką namie.

Vau, va čia tai amazing sakau. Kaip jūs taip darot? Pasirodo tie žmonės tiesiog išmoksta kažkokios tai online profesijos ir ramiausiai sau keliauja po pasaulį, dirbdami laisvu grafiku. Kada nori grįžta namo, kada nori keliauja kitur – jie kur nori ten gyvena, nepriklausomai nuo vietinės darbo rinkos.

Viskas, štai ko aš taip ilgai ieškojau, štai ji, mano svajonė! Nusprendžiau jog eisiu link jos ir pasakiau sau: Olegai, tu darysi viską ką gali ir ją pasieksi. Turi pasiekti. Ar tu nori ir toliau gyventi tą šabloninį autopiloto gyvenimą?

Štai tau pirmasis mano patarimas kaip efektyviai ir greitai pakeisti savo gyvenimą į gerąją pusę, išprievartauti tą atsibodusią komforto zoną, atrasti save, prisikrauti geros enerigijos, ir pasidaryti vietos visiškai naująjai pradžiai:

Nukeliauk kur nors labai toli. Taip toli, kad visas komfortas ir stagnacija liktų tau už nugaros ir kad patirtum kultūrinį šoką. Pamatyk kaip gyvena kiti žmonės, kokios problemos egzistuoja jų pasaulio pusėje ir jų gyvenime. Ieškok atsakymų į savo klausimus ten, kur nesitiki jų rasti. Tik darydamas tai, ko niekada nedarei, gali tikėtis rezultatų, kurių niekada neturėjai.

Tu tikriausiai galvoji kad tokiai kelionei reikia kelių tūkstančių? Ne, du mėnėsiai Tailande man kainavo apie 1500€, įskaitant bilietus ir visą amuniciją. Ir tai, daug ko nežinojau, beveik viską dariau bandymo principu ir būčiau galėjęs dar daugiau sutaupyti.

Paskutinė diena: Saulėlydis Tailande

Kelias link svajonės

Užbėgęs įvykiams už akių pasakysiu – ją sėkmingai pasiekiau. Taip, teko investuoti nemažai laiko ir jėgų. Taip, dar liko patobulinimų, tačiau potencialius patobulinimus galima rasti beveik visur. Bet svarbiausias dalykas yra būtent pradėti daryti, nelaukiant idealaus momento, kai visi Visatos šviesoforai tau švies žalia spalva(ko gali niekada ir nesulaukti).

Esminį ir svarbiausią savo tikslą pasiekiau ir jau kurį laiką gyvenu gyvenimą, kurį taip norėjau gyventi. Rašydamas šį tekstą, jau virš 15 mėnėsių keliauju po pasaulį, dirbdamas mėgstamą darbą, laisvu grafiku ir nepriklausydamas nuo lokacijos.

Per tą laiką 9 mėnėsius gyvenau Naujoje Zelandijoje, 2 savaites tranzavau po Australiją, gyvenau Tailande, kelis kartus aplankiau Singapūrą ir 2 mėnėsius keliavau po Bali salą Indonezijoje.

Ne, tai nereiškia kad dabar aš tik pasišvilpaudamas guliu hamake ir tik gurkšnoju ledinį kokosų pieną, o pinigai kapsi į mano sąskaitą. Stabilios pasyvios pajamos yra vienas iš sekančių tikslų, o dabar aktyviai dirbu. Tačiau dirbu man įdomų ir labai mėgstamą darbą, be streso ir kur noriu, kad ir tam pačiam hamake.

Mano darbas šiai dienai – pagalba verslams susikurtį pilnavertišką, stabilią ir efektyvią online bazę. Kuriu interneto svetaines ir parduotuves, dirbu su jų vystymu ir optimizacija, padedu gauti geresnes pozicijas Google paieškoje. Tai yra darbas kurį mėgstu daryti, o galimybė dirbti kur noriu, kaip noriu ir kada noriu aukštyn kojomis pakeitė mano gyvenimą.

Gyvenimo Laisvės tikslas yra parodyti, jog šiandien kiekvienas paprastas žmogus tikrai gali susikurti tokį gyvenimą, apie kurį svajoja. Labai tikiuosi tapti motyvacijos ir įkvėpimo šaltiniu žmonėms, siekiantiems laisvės visuose gyvenimo aspektuose.

Vertas dėmėsio straipsnis?
Draugai ir aš būsim dėkingi jeigu pasidalinsi!